sobota, 7 listopada 2015

5 hitów ze świata zabawek (dla 2- 3latka).  Lubię kupować zabawki. Czasami chyba nawet to ja cieszę się z nich bardziej, niż Inka.
Zdarzają mi się jednak zabawkowe porażki, czyli obiekty, których celem jest jedynie zagracanie pokoju  i zbieranie kurzu. Wtedy pozbywam się ich z radością na francuskich vide grenier, o których pisałam w poście Niedzielne polowania.
  Są też takie gry, które okazały się strzałem w 10 i niezmiennie bawią nas, uczą i rozwijają.


Dziś w WYLICZANKACH 5 hitów ze świata zabawek:

1. CHRUPKI KUKURYDZIANE
Chociaż do złudzenia przypominają przepyszne Flipsy, tych chrupek zjeść się nie da. Możne za to z nich budować, tworzyć, konstruować. Wystarczy odrobina wody, a chrupki z łatwością sklejają się ze sobą, dając małym rączkom ogromne pole do popisu.
Zabawka pobudza kreatywność, wyobraźnię i wspiera rozwój małej motoryki.2. KSIĄŻECZKI Z NAKLEJKAMI
A najlepiej takie, z których nalepki można odklejać i bawić się nimi ponownie. Taka zabawa staje się również pretekstem do opisywania ilustracji i długich rozmów. Niezastąpione jesienią.3. DREWNIANE KLOCKI
Takie, którymi bawiliśmy się w dzieciństwie.  Klocki ćwiczą zdolności manualne, koncentrację i koordynację wzrokową. Rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Pomagają w nauce kolorów i liczenia.
Chyba bardziej przekonywać nie trzeba?


3. PLAYMOBLE
Pojawiły się u nas w zestawieniu na deszczowe wieczory (tu )i nadal zajmują jedno z czołowych miejsc na naszej liście "masthaf".
Na razie zaopatrujemy się w serię dla maluchów "123", ale myślę, że z czasem przejdziemy na wyższe poziomy. Bo PLAYMOBILE to radość z poznawania świata przez zabawę.


5. KREATYWNA RYBKA
To nasze ostatnie, całkiem przypadkowe, odkrycie. Zadaniem malucha jest ułożenie drewnianych łusek na brzuszku ryby. Można to robić według własnego pomysłu, można również kalkować przygotowane wzory. Przy tej zabawie mała motoryka szaleje razem z koordynacją wzrokową. Uwielbiamy.My bawimy się tak. A Wy, co nam polecicie? Czekamy na podpowiedzi w komentarzach.