czwartek, 11 lutego 2016

W podróż z trzylatkiem.    W domu radocha, bo już za kilka dni Inka i Mama jadą do Polski. Do Babci, do Cioci, do twarogu i pierogów, do księgarni i do fryzjera. Bosko będzie.

Nastawiamy się duchowo i zaczynamy gromadzić klamoty. Bo chociaż to wypad tylko tygodniowy, to dobytku do zabrania sporo.
Inka już się w swoim życiu najeździła, ale wiek zobowiązuje i wyobrażam sobie, że trudno jej będzie usiedzieć w miejscu przez dłuższy czas.
  Z tego też powodu przewertowałam internet i robię dla Was listę rzeczy przydatnych w czasie podróży z trzylatkiem.

 1. TORBY

Ta pierwsza jest moim marzeniem,
Torby TRUNKI nie tylko pomieszczą cały dobytek malucha, ale są również "jeździkami" i "ciągnikami", które mogą przyśpieszyć każdą przesiadkę lub zabić lotniskową nudę. I w dodatku są bajecznie śliczne. Kiedyś wpadnie taki okaz w moje łapy.

Fotki ze strony TRUNKI


 Tymczasem polecam Wam bardzo pojemne torby weekendowe. Choć, moim zdaniem, na weekend są o wiele za małe, to świetnie sprawdzają się jako bagaż podręczny. Kocham je za milion kieszeni i kieszonek. W moim zestawie mam kosmetyczkę, torbę na brudne ubrania i pojemnik na butelkę z mlekiem. Matę, która swego czasu służyła jako podróżny przewijak, teraz wykorzystuję jak awaryjne siedzisko.

fotki ze strony sklepu Aubert

2. NA JEDZONKO.

Wiadomo, że nad wodą i w podróży jedzenie ma najlepszy smak. Zawsze biorę zapasy i ładuje je do pudełeczek na podwieczorki i zamykanych pojemników. Zauroczył mnie butelka na dwa rodzaje napoju: na przykład woda i sok.

Fotki ze strony sklepu SMYK

3. DLA WYGODY.

Mojej i Inki zabiorę poduszeczkę i kocyk. Mała rzecz, a życie ułatwia.

Fotki ze strony Sklepu Jagodowy Kot i Aubert

I wreszcie rzecz dla malucha najważniejsza.

4. ZABAWKI
Kolorowanki, malowanki, układanki.
Uwielbiam kolekcję sklepu JANOD i DJECO oraz Karty Trzylatka CZU CZU.
5. KSIĄŻKI

Bo jakże by inaczej. Najlepiej takie, w który jest mnóstwo obrazków i, które dają ogromne pole do tworzenia historii. Od dawna też jesteśmy, Inka i ja, wielbicielkami serii wydawnictwa AKSJOMAT. Książeczek, w których można naklejać, odklejać i poznawać otaczający świat.
Do listy można by jeszcze dodawać i ją rozbudowywać. W podróży jedna zawsze brakuje miejsca, stworzyłam więc spis na miarę bagażu podręcznego.
Dodacie coś? A może, Waszym zdaniem, któraś z wymienionych rzeczy nie zdaje egzaminu.
Dajcie znać.

Przeczytaj również:
Prezenty dla prawie trzylatka.
5 hitów ze świata zabawek.
10 zabawek na deszczowe dni.